Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to fi translation catalogue (59 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Quantity
fi: Määrä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Total
fi: Yhteensä

en: term
fi: termi

en: Active
fi: Voimassa

en: Published
fi: Julkaistu

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Fields
fi: Kentät

en: Contains
fi: Sisältää

en: Sort order
fi: Lajittelujärjestys

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Price
fi: Hinta

en: node
fi: solmu

en: SKU
fi: Koodi

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Clone
fi: Kloonaa

en: terms
fi: termit

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: nodes
fi: solmut

en: Line item label
fi: Etiketti

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: @label title
fi: @label otsikko

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
fi: Valitse tapa jolla autocomplete vaihtoehdot haetaan. Huomaa että <em>Sisältää</em> voi aiheuttaa suorituskykyongelmia sivustoilla joissa on tuhansia solmuja.

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: You must specify a whole number for the quantity.
fi: Sinun täytyy antaa määrä kokonaislukuna.

en: You must specify a positive number for the quantity
fi: Sinun täytyy antaa määrä positiivisena lukuna.

en: This SKU is already in use and must be unique. Please supply another value.
fi: Tämä koodi on jo käytössä ja sen pitää olla uniikki. Ole hyvä ja anna toinen arvo.

en: entity
fi: entiteetti

en: The SKU %sku contains invalid characters.
fi: SKU %sku sisältää kiellettyjä merkkejä.

en: entities
fi: entiteettiä

en: Line item details
fi: Tuoterivin tiedot

en: Supply the line item label to be used for this line item.
fi: Anna etiketti jota käytetään tässä tuoterivissä.

en: The quantity of line items.
fi: Tuoterivien määrä.

en: Auto generate the product title
fi: Luo tuotteen otsikko automaattisesti

en: This will hide the title input field and generate the title by appending any available attributes to the @entity title.
fi: Tämä piilottaa otsikon kentän ja luo otsikon lisäämällä kaikki attribuutit @entity otsikkoon.

en: Variation title
fi: Variaation otsikko

en: Supply a unique identifier using letters, numbers, hyphens, and underscores. Commas may not be used.
fi: Anna uniikki tunniste käyttäen kirjaimia, numeroita, väli- ja alaviivaa. Pilkkuja ei voi käyttä.

en: Add new @type_singular
fi: Lisää uusi @type_singular

en: Will be auto-generated when the form is saved.
fi: Luodaan automaattisesti kun lomake tallennetaan.

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
fi: Olet lisännyt @entities_count / @cardinality_count @label.

en: Add existing @type_singular
fi: Lisää olemassaoleva @type_singular

en: Add @type_singular
fi: Lisää @type_singular

en: The selected @label has already been added.
fi: Valittu @label on jo lisätty.

en: The selected @label is not valid.
fi: Valittu @label ei kelpaa.

en: Allow users to add existing @label.
fi: Salli käyttäjien lisätä olemassaolevia @label.

en: Delete referenced @label when the parent entity is deleted.
fi: Poista viitatut @label kun isäntäentiteetti poistetaan.

en: Are you sure you want to remove %label?
fi: Oletko varma että haluat poistaa %label?

en: Delete this @type_singular from the system.
fi: Poista tämä @type_singular järjestelmästä.
