Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Name
fil: Pangalan

en: Active
fil: Aktibo

en: Published
fil: Inilathala

en: !name field is required.
fil: Ang patlang na <em>!name</em> ay kinakailangan.
