Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to gl translation catalogue (45 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Quantity
gl: Cantidade

en: Edit
gl: Editar

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: term
gl: termo

en: Active
gl: Activo

en: Published
gl: Publicado

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Fields
gl: Campos

en: Contains
gl: Contén

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Details
gl: Detalles

en: Price
gl: Prezo

en: node
gl: nodo

en: SKU
gl: Referencia (SKU)

en: Attributes
gl: Atributos

en: Clone
gl: Clonar

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: nodes
gl: nodos

en: Line item label
gl: Etiqueta do campo título

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: Unit price
gl: Prezo unitario

en: You must specify a whole number for the quantity.
gl: Debe especificar un número enteiro para a cantidade.

en: You must specify a positive number for the quantity
gl: Debe especificar un número positivo para a cantidade

en: Add new @type_singular
gl: Engadir @type_singular

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
gl: Engadiches @entities_count de @cardinality_count @label permitidas.

en: Add existing @type_singular
gl: Engadir @type_singular existente

en: Add @type_singular
gl: Engadir @type_singular

en: The selected @label has already been added.
gl: A @label seleccionada xa foi engadida.

en: Allow users to add existing @label.
gl: Permitir aos usuarios engadir @label existentes.

en: Are you sure you want to remove %label?
gl: Estás seguro de que queres eliminar %label?"

en: Delete this @type_singular from the system.
gl: Eliminar este @type_singular do sistema.

en: Update @type_singular
gl: Actualizar @type_singular

en: Create @type_singular
gl: Crear @type_singular

en: Override labels
gl: Sobrescribir etiquetas
