Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: term
hi: परिभाषा

en: Active
hi: सक्रिय

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Contains
hi: मे हैं

en: Sort order
hi: क्रमबद्ध आदेश

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: node
hi: नोड

en: Attributes
hi: गुण

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Autocomplete matching
hi: स्वत: पूर्ण मिलान

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है
