Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Edit
ro: Editați

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: term
ro: termen

en: Active
ro: Activ

en: Published
ro: Publicat

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Contains
ro: Conține

en: Sort order
ro: Ordine de sortare

en: Details
ro: Detalii

en: Price
ro: Preţ

en: node
ro: nod

en: SKU
ro: Cod

en: Attributes
ro: Atribute

en: Clone
ro: Clonare

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: nodes
ro: noduri

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Unit price
ro: Preț unitar

en: entities
ro: entități
