Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Quantity
sv: Antal

en: Edit
sv: Redigera

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Total
sv: Totalt

en: Active
sv: Aktiv

en: Published
sv: Publicerad

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Fields
sv: Fält

en: Contains
sv: Innehåller

en: Sort order
sv: Sorteringsordning

en: Details
sv: Detaljer

en: Price
sv: Pris

en: node
sv: nod

en: SKU
sv: Artikelnummer

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Clone
sv: Klona

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: nodes
sv: noder

en: Line item label
sv: Etikett på varuartikel

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: @label title
sv: titel för @label

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sv: Välj metod att använda för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem med webbplatser som har tusentals noder.

en: Unit price
sv: Enhetspris

en: You must specify a positive number for the quantity
sv: Du måste ange ett positivt värde för antal

en: The SKU %sku contains invalid characters.
sv: Artikelnumret %sku innehåller ogiltiga tecken.

en: Provides a widget for inline management (creation, modification, removal) of referenced entities.
sv: Tillhandahåller en gränssnittskomponent för radvis hantering (skapande, modifiering, borttagning) av refererade objekt.
