Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Quantity
tr: Miktar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Total
tr: Toplam

en: term
tr: terim

en: Active
tr: Etkin

en: Published
tr: Yayında

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Fields
tr: Alanlar

en: Contains
tr: İçerir

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Price
tr: Fiyat

en: node
tr: düğüm

en: SKU
tr: Ürün Stok Kodu

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Clone
tr: Kopya

en: terms
tr: terim

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: nodes
tr: düğümler

en: Line item label
tr: Ürün kalemi etiketi

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Starts with
tr: İle başlayan
