Inline Entity Form (7.x-1.9) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Quantity
da: Mængde

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Total
da: I alt

en: Active
da: Aktiv

en: Published
da: Udgivet

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Fields
da: Felter

en: Contains
da: Indeholder

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: Details
da: Detaljer

en: Price
da: Pris

en: node
da: indholdselement

en: Attributes
da: Attributter

en: Clone
da: Klon

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: nodes
da: indholdselementer

en: Line item label
da: Linjepost etiket

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: @label title
da: @label titel

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
da: Vælg metoden som bruges til at indsamle autocomplete-forslag. Bemærk at <em>Indeholder</em> kan give performance-problemer på sites med tusinder af indholdselementer.

en: Unit price
da: Enhedspris

en: You must specify a whole number for the quantity.
da: Du skal angive et heltal som mængde.

en: You must specify a positive number for the quantity
da: Du skal angive et positivt tal som mængde

en: This SKU is already in use and must be unique. Please supply another value.
da: Denne SKU er allerede i brug og skal være unik. Angiv venligst en anden værdi.

en: The SKU %sku contains invalid characters.
da: SKUen %sku indeholder ugyldige tegn.

en: Line item details
da: Detaljer om varelinje

en: The quantity of line items.
da: Antallet af varelinjer.

en: Auto generate the product title
da: Produkttitlen oprettes automatisk

en: This will hide the title input field and generate the title by appending any available attributes to the @entity title.
da: Dette gemmer titel feltet og genererer titlen ved at tilføje de tilgængelige attributter til @entity titlen.

en: Add new @type_singular
da: Tilføj ny @type_singular

en: Will be auto-generated when the form is saved.
da: Dannes automatisk, når formularen gemmes.

en: You have added @entities_count out of @cardinality_count allowed @label.
da: Du har tilføjet @entities_count ud af @cardinality_count tilladte @label.
