Inline Entity Form (7.x-1.9) - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Quantity
is: Magn

en: Edit
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: term
is: flokkunarhugtak

en: Active
is: Virkt

en: Published
is: Birt

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Fields
is: Svæði

en: Contains
is: Inniheldur

en: Sort order
is: Röðun

en: Details
is: Nánar

en: Price
is: Verð

en: SKU
is: VN

en: Clone
is: Klóna

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: Starts with
is: Byrjar á

en: @label title
is: Nafn @label

en: Unit price
is: Einingaverð

en: You must specify a whole number for the quantity.
is: Þú verður að tilgreina heiltölu sem magntölu.

en: You must specify a positive number for the quantity
is: Þú verður að tilgreina jákvæða tölu sem magntölu.

en: Variation title
is: Titill tilbrigðis

en: Add new @type_singular
is: Bæta við nýrri @type_singular
