Inline Manual (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: enabled
fa: فعال

en: Status
fa: وضعیت

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: شرح

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Back
fa: بازگشت

en: remove
fa: حذف

en: Updated
fa: به‌روز

en: End
fa: پایان

en: Position
fa: موقعیت

en: Topics
fa: موضوعات

en: Topic
fa: موضوع

en: Save permissions
fa: ذخیره کردن مجوزها

en: edit permissions
fa: ویرایش مجوزها

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fa: هشدار: فقط به نقش‌های مورد اعتماد داده شود: این مجوز پیامدهای امنیتی دارد.
