Inline Manual (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: disabled
hi: अक्षम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Updated
hi: अद्यतित

en: End
hi: समाप्त

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Position
hi: स्थान

en: Topics
hi: विषय

en: Topic
hi: विषय

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Save permissions
hi: अनुमति सहेजें

en: edit permissions
hi: अनुमति बदलें
