Inline Manual (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: enabled
id: hidup

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: remove
id: buang

en: Updated
id: Diperbaharui

en: End
id: Teakhir

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Position
id: Posisi

en: Topics
id: Topik-topik

en: Topic
id: Topik

en: Web services
id: Layanan web

en: Save permissions
id: Simpan kewenangan

en: edit permissions
id: edit kewenangan

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
id: Peringatan: Berikan hanya untuk pemeran terpercaya; kewenangan ini mempengaruhi keamanan.

en: Edit permissions
id: Edit izin
