Inline Manual (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: enabled
pt: ativado

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: desativado

en: Description
pt: Descrição

en: Administration
pt: Administração

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Back
pt: Voltar

en: remove
pt: remover

en: Updated
pt: Atualizado

en: End
pt: Fim

en: Configuration
pt: Configurações

en: Position
pt: Posição

en: Topics
pt: Tópicos

en: Topic
pt: Tópico

en: Web services
pt: Serviços web

en: Save permissions
pt: Salvar permissões

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Aviso: Dê apenas para papéis de confiança. Esta permissão tem implicações de segurança.

en: Widget title
pt: Título do Widget

en: Edit permissions
pt: Editar permissões
