Inline Manual (7.x-1.4) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: disabled
tr: etkin değil

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: remove
tr: sil

en: Updated
tr: Güncellenme

en: End
tr: Bitiş

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Position
tr: Konum

en: Topics
tr: Konular

en: Topic
tr: Konu

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Save permissions
tr: İzinleri kaydet

en: edit permissions
tr: izinleri düzenle

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
tr: Uyarı: Sadece güvenilir rollere verin; bu iznin güvenlik etkileri vardır.

en: Edit permissions
tr: İzinleri düzenle
