Inline Manual (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: disabled
it: disattivato

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: remove
it: rimuovi

en: Updated
it: Aggiornato

en: End
it: Fine

en: Configuration
it: Configurazione

en: Position
it: Posizione

en: Topics
it: Argomenti

en: Topic
it: Argomento

en: Web services
it: Web service

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
it: Attenzione: garantire esclusivamente agli utenti fidati; questo permesso ha implicazioni per la sicurezza del sito.

en: Edit permissions
it: Modificare i permessi
