Insert (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (18 entries)

en: Original image
fi: Alkuperäinen kuva

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Style
fi: Tyyli

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Link to file
fi: Linkki tiedostoon

en: pixels
fi: pikseliä

en: Maximum image insert width
fi: Sisällytettävän kuvan enimmäisleveys

en: When inserting images, the height and width of images may be scaled down to fit within the specified width. Note that this does not resize the image, it only affects the HTML output. To resize images it is recommended to install the <a href="http://drupal.org/project/image_resize_filter">Image Resize Filter</a> module.
fi: Syötettäessä kuvia niiden korkeus ja leveys saatetaan skaalata alaspäin jotta ne mahtuvat määriteltyyn leveyteen. Huomaa että tämä ei muuta kuvien kokoa vaan vaikuttaa ainoastaan HTML tulosteeseen. Muuttaaksesi fyysistä kokoa on suositeltavaa että asennat <a href="http://drupal.org/project/image_resize_filter">Image Resize Filter</a> moduulin.

en: Enable insert button
fi: Ota käyttöön insert nappi

en: Enable the insert button and options for this widget.
fi: Ota käyttöön insert nappi ja sen asetusvaihtoehdot tälle widgetille.

en: Enabled insert styles
fi: Ota käyttöön insert tyylit

en: Default insert style
fi: Oletus-insert tyyli

en: Select the default style which will be selected by default or used if no specific styles above are enabled.
fi: Valitse oletustyyli joka otetaan käyttöön oletuksena tai joka otetaan käyttöön jos mitään tyyliä ei ole valittuna.

en: Additional CSS classes
fi: CSS lisäluokat

en: Add any classes that should be added to the item on output.
fi: Lisää CSS-luokat jotka on lisättävä elementtiin sitä tulostettaessa.

en: Assists in inserting files, images, or other media into the body field or other text areas.
fi: Auta tiedostojen, kuvien ja muun median sisällyttämisessä solmun runkokenttään tai muihin tekstialueisiin.

en: These options allow the user to easily insert an HTML tags into text areas or WYSIWYG editors after uploading a file or image. The "Automatic" style will insert a &lt;img&gt; tag for images and a &lt;a&gt; tag for other files. Other styles may insert tags that may not match the file type.
fi: Nämä vaihtoehdot sallivat käyttäjän helposti lisätä HTML tageja tekstialueisiin tai WYSIWYG editoreihin kun kuvia tai tiedostoja on ladattu palvelimelle. "Automaattinen" tyyli lisää &lt;img&gt; tagin kuville ja &lt;a&gt; tagin muille tiedostoille. Muut tyylit voivat lisätä tageja jotka eivät välttämättä vastaa tiedoston tyyppiä.

en: Select which styles should be available when sending items to text areas. If no styles are selected, the option to use a style is not displayed. If all styles are selected, new styles will be enabled by default.
fi: Valitse, mitkä tyylit ovat käytettävissä kun sisältöä lisätään tekstialueisiin. Jos tyylejä ei ole valittuna, tyylivalinta ei ole käytettävissä. Jos kaikki tyylit ovat valittuina, uudet tyylit otetaan käyttöön oletuksena.
