Insha (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Featured
fa: ویژه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Footer first column
fa: اولین ستون پاورقی

en: Footer second column
fa: دومین ستون پاورقی

en: Footer third column
fa: سومین ستون پاورقی

en: Footer fourth column
fa: ژهارمین ستون پاورقی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
