Insight (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Language
bn: ভাষা

en: Message
bn: বার্তা

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: status
bn: অবস্থা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: General
bn: সাধারণ

en: published
bn: প্রকাশিত

en: any
bn: যেকোন

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: not sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি) নয়

en: sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি)

en: not promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত না

en: promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: Show only items where
bn: শুধু নিচের শর্ত মেনে চলে এরকম আইটেম দেখাও

en: Reports
bn: রিপোর্ট

en: Up to date translation
bn: হালনাগাদ করা অনুবাদ

en: Outdated translation
bn: সেকেলে (অনেক পুরাতন) অনুবাদ

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: language
bn: ভাষা
