Insight (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: edit
it: modifica

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: type
it: tipo

en: status
it: stato

en: Node
it: Nodo

en: Filter
it: Filtra

en: General
it: Generale

en: Level
it: Livello

en: published
it: pubblicato

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: any
it: qualsiasi

en: not published
it: non pubblicato

en: activate
it: attivare

en: not sticky
it: non sempre in cima

en: sticky
it: sempre in cima

en: not promoted
it: non promosso

en: promoted
it: promosso

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Show only items where
it: Mostra solo gli elementi dove

en: Reports
it: Resoconti

en: Report
it: Resoconto

en: for
it: per

en: Up to date translation
it: Traduzione aggiornata

en: Outdated translation
it: Traduzione non aggiornata

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: language
it: lingua

en: Undefined language (@langcode)
it: Lingua non definita (@langcode)

en: and where %property is %value
it: e dove %property è %value

en: where %property is %value
it: dove %property è %value

en: and where
it: e dove
