Insight (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Language
ja: 言語

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: edit
ja: 編集

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: type
ja: タイプ

en: status
ja: 状態

en: Node
ja: ノード

en: Filter
ja: フィルター

en: General
ja: 全般

en: Level
ja: レベル

en: published
ja: 掲載

en: Refine
ja: 絞り込む

en: Undo
ja: 元に戻す

en: any
ja: いずれか

en: not published
ja: 非掲載

en: not sticky
ja: リスト上部に固定されていない

en: sticky
ja: リスト上部に固定されている

en: not promoted
ja: フロントページに掲載されていない

en: promoted
ja: フロントページに掲載されている

en: Language neutral
ja: ニュートラル言語

en: Show only items where
ja: 表示項目の絞り込み

en: Reports
ja: レポート

en: Report
ja: レポート

en: Up to date translation
ja: 翻訳が最新

en: Outdated translation
ja: 翻訳が旧式

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Alerts
ja: アラート

en: language
ja: 言語

en: Undefined language (@langcode)
ja: 定義されていない言語(@langcode)

en: and where %property is %value
ja: また、%property は %value である

en: where %property is %value
ja: %property は %value である

en: and where
ja: また
