Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Language
ar: اللغة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: edit
ar: تحرير

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: type
ar: النوع

en: status
ar: الحالة

en: Node
ar: العقدة

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Filter
ar: انتقاء

en: General
ar: عام

en: Operation
ar: عملية

en: published
ar: منشور

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: any
ar: أياً

en: not published
ar: غير منشور

en: not sticky
ar: غير مُثَبَّت

en: sticky
ar: مُثَبَّت

en: not promoted
ar: غير مُرَق

en: promoted
ar: مُرَقَّى

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: Reports
ar: التقارير

en: Up to date translation
ar: ترجمة حديثة

en: Outdated translation
ar: ترجمة قديمة

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: language
ar: اللغة

en: Undefined language (@langcode)
ar: لغة غير معينة (@lagncode)

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث
