Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to ast translation catalogue (20 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Language
ast: Llingua

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: edit
ast: editar

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: type
ast: triba

en: status
ast: estáu

en: Node
ast: Noyu

en: Update options
ast: Anovar les opciones

en: Filter
ast: Filtru

en: General
ast: Xeneral

en: Operation
ast: Operación

en: published
ast: espublizáu

en: Refine
ast: Refinar

en: Undo
ast: Desfacer

en: any
ast: cualesquier
