Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (30 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Language
cy: Iaith

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: type
cy: math

en: status
cy: statws

en: Node
cy: Nod

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Filter
cy: Hidlydd

en: General
cy: Cyffredinol

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Refine
cy: Coethi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: not published
cy: heb ei gyhoeddi

en: not sticky
cy: ddim yn ludiog

en: sticky
cy: gludiog

en: not promoted
cy: heb ei hyrwyddo

en: promoted
cy: wedi ei hyrwyddo

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral

en: Show only items where
cy: Dim ond dangos eitemau pan

en: Reports
cy: Adroddiadau

en: Up to date translation
cy: Cyfieithiad cyfoes

en: Outdated translation
cy: Cyfieithiad wedi dyddio

en: language
cy: iaith
