Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: edit
fa: ویرایش

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: type
fa: نوع

en: status
fa: وضعیت

en: Node
fa: محتوا

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Filter
fa: فیلتر

en: General
fa: عمومی

en: Level
fa: سطح

en: Operation
fa: عملکرد

en: published
fa: منتشرشده

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: any
fa: همه

en: not published
fa: منتشر نشده

en: not sticky
fa: غیر ماندگار

en: sticky
fa: ماندگار

en: not promoted
fa: ارتقا نیافته

en: promoted
fa: ارتقا داده‌شده

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Report
fa: گزارش

en: for
fa: برای

en: Up to date translation
fa: ترجمه به‌روز

en: Outdated translation
fa: ترجمه منسوخ

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Alerts
fa: اخطارها

en: language
fa: زبان

en: Undefined language (@langcode)
fa: زبان تعریف نشده (@langcode)

en: and where %property is %value
fa: و %property آنها %value است.

en: where %property is %value
fa: که %property آنها %value است.

en: and where
fa: که
