Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: edit
fr: modifier

en: Back
fr: Précédent

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: status
fr: statut

en: Node
fr: Nœud

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Filter
fr: Filtrer

en: General
fr: Général

en: Level
fr: Niveau

en: Operation
fr: Opération

en: ignore
fr: ignorer

en: API key
fr: Clé d'API

en: published
fr: publié

en: Refine
fr: Affiner

en: Undo
fr: Annuler

en: any
fr: tous

en: not published
fr: non publié

en: activate
fr: activer

en: not sticky
fr: non épinglé

en: sticky
fr: épinglé

en: not promoted
fr: non promu

en: promoted
fr: promu

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: Show only items where
fr: Montrer seulement les éléments pour lesquels

en: Reports
fr: Rapports

en: Report
fr: Rapport

en: for
fr: pour

en: Up to date translation
fr: Traduction à jour

en: Outdated translation
fr: Traduction non à jour

en: report
fr: Signaler

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: language
fr: langue

en: dismiss
fr: ignorer

en: Undefined language (@langcode)
fr: Langue non définie (@langcode)

en: and where %property is %value
fr: et où %property est %value

en: where %property is %value
fr: où %property est %value

en: and where
fr: et où
