Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: edit
hu: szerkesztés

en: Back
hu: Vissza

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: type
hu: típus

en: status
hu: állapot

en: Node
hu: Tartalom

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Filter
hu: Szűrő

en: General
hu: Általános

en: Level
hu: Szint

en: Operation
hu: Művelet

en: ignore
hu: mellőzés

en: API key
hu: API kulcs

en: published
hu: közzétett

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: any
hu: tetszőleges

en: not published
hu: rejtett

en: activate
hu: aktivál

en: not sticky
hu: nem kiemelt

en: sticky
hu: kiemelt

en: not promoted
hu: nincs címlapon

en: promoted
hu: címlapon

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Show only items where
hu: Csak azon elemek mutatása, ahol

en: Reports
hu: Jelentések

en: Report
hu: Beszámoló

en: for
hu: mire vonatkozóan

en: Up to date translation
hu: Aktuális fordítás

en: Outdated translation
hu: Elavult fordítás

en: report
hu: jelentés

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Alerts
hu: Riasztások

en: language
hu: nyelv

en: dismiss
hu: figyelmen kívül hagyás

en: Undefined language (@langcode)
hu: Meghatározatlan nyelv (@langcode)

en: and where %property is %value
hu: és ahol %property értéke %value

en: where %property is %value
hu: ahol %property értéke %value

en: and where
hu: és hol
