Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Language
pt: Idioma

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: edit
pt: editar

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: type
pt: tipo

en: status
pt: estado

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Filter
pt: Filtro

en: General
pt: Geral

en: Level
pt: Nível

en: Operation
pt: Operação

en: ignore
pt: ignorar

en: API key
pt: Chave API

en: published
pt: publicado

en: Refine
pt: Refinar

en: Undo
pt: Desfazer

en: any
pt: qualquer

en: not published
pt: não publicado

en: not sticky
pt: não destacado

en: sticky
pt: destacado

en: not promoted
pt: não promovidos

en: promoted
pt: promovidos

en: Language neutral
pt: Neutro em relação ao idioma

en: Show only items where
pt: Mostrar apenas os itens onde

en: Reports
pt: Relatórios

en: Report
pt: Relatório

en: for
pt: para

en: Up to date translation
pt: Tradução actualizada

en: Outdated translation
pt: Tradução desactualizada

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: language
pt: idioma

en: Undefined language (@langcode)
pt: Linguagem indiferenciada (@langcode)

en: and where %property is %value
pt: e onde %property é %value

en: where %property is %value
pt: onde %property é %value

en: and where
pt: e onde
