Insight (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Message
id: Pesan

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: type
id: tipe

en: Filter
id: Saring

en: General
id: Umum

en: API key
id: Kunci API

en: published
id: diterbitkan

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: any
id: apapun

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: not sticky
id: tidak diataskan

en: sticky
id: diataskan

en: not promoted
id: tidak dipromosikan

en: promoted
id: dipromosikan

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang

en: Reports
id: Laporan

en: Report
id: Laporkan

en: Up to date translation
id: Terjemahan terkini

en: Outdated translation
id: Terjemahan kadaluarsa

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Alerts
id: Peringatan

en: language
id: bahasa

en: Undefined language (@langcode)
id: Bahasa tak dikenali (@langcode)

en: and where %property is %value
id: dan ketika %property adalah %value

en: where %property is %value
id: dimana  %property adalah %value

en: and where
id: dan dimana
