Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Type
th: ประเภท

en: Message
th: ข้อความ

en: edit
th: แก้ไข

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: type
th: ชนิด

en: status
th: สถานะ

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: General
th: ทั่วไป

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Undo
th: เลิกทำ

en: any
th: ใดๆ

en: not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: not sticky
th: ไม่ค้างไว้บนสุด

en: sticky
th: ค้างไว้บนสุด

en: not promoted
th: ไม่แสดงในหน้าแรก

en: promoted
th: แสดงในหน้าแรก

en: Language neutral
th: ไม่ขึ้นกับภาษา

en: Show only items where
th: แสดงเฉพาะเนื้อหาที่

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Up to date translation
th: คำแปลทันสมัย

en: Outdated translation
th: คำแปลล้าสมัย

en: language
th: ภาษา
