Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: edit
tr: düzenle

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: type
tr: tür

en: status
tr: durum

en: Node
tr: Düğüm

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Filter
tr: Süzgeç

en: General
tr: Genel

en: Level
tr: Seviye

en: Operation
tr: İşlem

en: published
tr: yayında

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: any
tr: herhangi biri

en: not published
tr: yayında değil

en: not sticky
tr: sabit değil

en: sticky
tr: sabit

en: not promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmemiş

en: promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmiş

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Show only items where
tr: Öyle öğeleri göster ki

en: Reports
tr: Raporlar

en: Report
tr: Rapor

en: Up to date translation
tr: Güncel çeviri

en: Outdated translation
tr: Güncel olmayan tercüme

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: language
tr: dil

en: Undefined language (@langcode)
tr: Tanımlanmamış dil (@langcode)

en: and where %property is %value
tr: ve ayrıca %property = %value

en: where %property is %value
tr: %property değeri %value olan

en: and where
tr: ve ayrıca

en: Configure an widget set.
tr: Bir arayüz nesneleri kümesi yapılandır.
