Insight (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: edit
uk: редагувати

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: type
uk: тип

en: status
uk: стан

en: Node
uk: Матеріал

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Filter
uk: Фільтр

en: General
uk: Загальне

en: Level
uk: Рівень

en: Operation
uk: Дія

en: ignore
uk: ігнорувати

en: API key
uk: Ключ API

en: published
uk: опубліковано

en: Refine
uk: Відібрати

en: Undo
uk: Скасувати

en: any
uk: будь-який

en: not published
uk: не опубліковано

en: activate
uk: активація

en: not sticky
uk: не прикріплене

en: sticky
uk: прикріплене

en: not promoted
uk: не винесено

en: promoted
uk: винесено

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Show only items where
uk: Відображати лише позиції, де

en: Reports
uk: Звіти

en: Report
uk: Звіт

en: for
uk: для

en: Up to date translation
uk: Актуальний переклад

en: Outdated translation
uk: Застарілий переклад

en: report
uk: звіт

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Alerts
uk: Увага!

en: language
uk: мова

en: Undefined language (@langcode)
uk: Невизначена мова (@langcode)

en: and where %property is %value
uk: а також %property - %value

en: where %property is %value
uk: де %property - %value

en: and where
uk: а також
