Instagram Feeds (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: content
fr: contenu

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Import
fr: Importer

en: Font Size
fr: Taille de la fonte

en: Never
fr: Jamais

en: Published
fr: Publié

en: Unlimited
fr: Illimité

en: here
fr: ici

en: Color
fr: Couleur

en: Rows
fr: Rangées

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Font Family
fr: Famille de fonte

en: Apply
fr: Appliquer

en: @type: updated %title.
fr: @type : %title mis à jour.

en: Columns
fr: Colonnes

en: Importing
fr: Importation

en: Flagged
fr: Flaggé

en: 1 row
fr: 1 ligne

en: @count rows
fr: @count lignes

en: @type %title has been updated.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été mis à jour.

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Font Color
fr: Couleur de Police

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Manage Images
fr: Gérer les images

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: The @label field of the node.
fr: Le champ @label du nœud.

en: @count columns
fr: @count colonnes

en: Created @number @entity. | Created @number @entities.
fr[0]: @number @entity créé(e).
fr[1]: @number @entities créé(e)s.

en: Updated @number @entity. | Updated @number @entities.
fr[0]: @number @entity mis(e) à jour.
fr[1]: @number @entities mis(es) à jour.

en: Failed importing @number @entity. | Failed importing @number @entities.
fr[0]: Échec de l'importation de @number @entity.
fr[1]: Échec de l'importation de @number @entities.

en: 1 column
fr: 1 colonne
