Instagram Feeds (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (39 entries)

en: Title
es: Título

en: Status
es: Estado

en: content
es: contenido

en: Cancel
es: Cancelar

en: view
es: vista

en: None
es: Ninguno

en: Center
es: Centrado

en: Import
es: Importar

en: Font Size
es: Tamaño de letra

en: Never
es: Nunca

en: Published
es: Publicado

en: Unlimited
es: Ilimitado

en: here
es: aquí

en: Rows
es: Filas

en: Position
es: Posición

en: Left
es: Izquierda

en: Right
es: Derecha

en: Blocked
es: Bloqueado

en: Font Family
es: Tipo de letra

en: Apply
es: Aplicar

en: Transparent
es: Transparente

en: @type: updated %title.
es: @type: actualizado %title.

en: Columns
es: Columnas

en: Importing
es: Importando

en: Flagged
es: Marcado

en: @count rows
es: @count filas

en: @type %title has been updated.
es: @type %title ha sido actualizado.

en: Processed @current out of @total.
es: Procesadas @current de @total.

en: Font Color
es: Color de fuente

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Download of @url failed with code !code.
es: La descarga de @url falló con el código !code.

en: Archived
es: Archivados

en: The @label field of the node.
es: El campo @label del nodo.

en: Cannot acquire lock for source @id / @feed_nid.
es: No se puede adquirir el seguro de exclusión mutua para la fuente @id / @feed_nid

en: There are no new @entities.
es: No hay @entities nuevas.

en: The URL %source is invalid.
es: La URL %source no es válida.

en: Created @number @entity. | Created @number @entities.
es[0]: @number @entity creada.
es[1]: @number @entities creadas.

en: Updated @number @entity. | Updated @number @entities.
es[0]: @number @entity actualizada.
es[1]: @number @entities actualizadas.

en: Failed importing @number @entity. | Failed importing @number @entities.
es[0]: Error importando @number @entity.
es[1]: Error importando @number @entities.
