Instagram Feeds (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: content
hu: tartalom

en: Cancel
hu: Mégsem

en: view
hu: megtekintés

en: None
hu: Nincs

en: Center
hu: Középen

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Never
hu: Soha

en: Published
hu: Közzétéve

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: here
hu: ide

en: Color
hu: Szín

en: Rows
hu: Sorok

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Font Family
hu: Betűcsalád

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Importing
hu: Importálás

en: Flagged
hu: Jelölt

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Font Color
hu: Betűszín

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: All Images
hu: Összes kép

en: Download of @url failed with code !code.
hu: @url letöltése !code hibakóddal meghiúsult.

en: Archived
hu: Archivált

en: The @label field of the node.
hu: A tartalom @label mezője.

en: Cannot acquire lock for source @id / @feed_nid.
hu: Nem lehet zárolást foganatosítani @id / @feed_nid forrásra.

en: There are no new @entities.
hu: Nincsenek új @entities.

en: The URL %source is invalid.
hu: %source webcím érvénytelen.

en: Created @number @entity. | Created @number @entities.
hu[0]: @number @entity létrejött.
hu[1]: @number @entities létrejött.

en: Updated @number @entity. | Updated @number @entities.
hu[0]: @number @entity frissült.
hu[1]: @number @entities frissült.

en: Failed importing @number @entity. | Failed importing @number @entities.
hu[0]: @number @entity importálása nem sikerült.
hu[1]: @number @entities importálása nem sikerült.

en: 1 column
hu: 1 oszlop
