Insurance Theme (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Yes
it: Sì

en: Help
it: Aiuto

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Titles
it: Titoli

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
it: Solo testo. Non dimenticare di includere gli spazi.

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Main background
it: Sfondo principale
