Insurance Theme (7.x-2.1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Help
fa: راهنما

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی
