Intelligence (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (96 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: content
pt: conteúdo

en: Groups
pt: Grupos

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Social networks
pt: Redes sociais

en: Categories
pt: Categorias

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Country
pt: País

en: Category
pt: Categoria

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: View
pt: Ver

en: Modules
pt: Módulos

en: Section
pt: Seção

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Search keywords
pt: Palavras-chave de busca

en: Submitted by
pt: Enviado por

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Utility
pt: Utilitário

en: Options
pt: Opções

en: Submitted
pt: Enviado

en: Page
pt: Página

en: Module
pt: Módulo

en: Extensions
pt: Extensões

en: Contacts
pt: Contatos

en: Comment
pt: Comentário

en: Score
pt: Pontuação

en: Location
pt: Localização

en: Mode
pt: Modo

en: Advanced
pt: Avançado

en: Medium
pt: Médio

en: dimensions
pt: dimensões

en: Phone
pt: Telefone

en: Company
pt: Empresa

en: General
pt: Geral

en: Events
pt: Eventos

en: Goal
pt: Objetivo

en: Top pages
pt: Páginas mais visitadas

en: Filters
pt: Filtros

en:  ago
pt:  atrás

en: filters
pt: filtros

en: Flag
pt: Alerta

en: City
pt: Cidade

en: Key
pt: Chave

en: API key
pt: Chave da API

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: ago
pt: atrás

en: Sources
pt: Fontes

en: Browser
pt: Navegador

en: Source
pt: Fonte

en: No results found.
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: Visitor
pt: Visitante

en: Team
pt: Equipe

en: Scoring
pt: Pontuação

en: Completed
pt: Concluído

en: Information
pt: Informações

en: Authors
pt: Autores

en: test
pt: teste

en: Search engines
pt: Mecanismos de busca

en: Interests
pt: Interesses

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Field mapping
pt: Mapeamento de campo

en: Page path
pt: Caminho da página

en: Campaigns
pt: Campanhas

en: custom
pt: personalizado

en: Update settings
pt: Opções de atualização

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: User roles
pt: Papéis de usuário

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Admin
pt: Administrar

en: View comment
pt: Ver comentário

en: Dashboard
pt: Painel

en: Description of the attribute.
pt: Descrição do atributo.

en: Callback
pt: Retorno

en: Visitors
pt: Visitantes

en: Contact form
pt: Formulário de contato

en: Last activity
pt: Última atividade

en: Add event
pt: Adicionar evento

en: static
pt: estático

en: start date
pt: data de início

en: end date
pt: data de término

en: visitors
pt: visitantes

en: Submission
pt: Submissão

en: - Default -
pt: - Padrão -
