Intelligence (7.x-1.0-beta3) - en to bn translation catalogue (41 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: Module
bn: মডিউল

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Location
bn: অবস্থান

en: Mode
bn: মোড

en: Medium
bn: মাঝারি

en: System
bn: সিস্টেম

en: General
bn: সাধারণ

en: Sources
bn: উৎস

en: Browser
bn: ব্রাউজার

en: @user's picture
bn: @user এর ছবি

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: language
bn: ভাষা
