Intelligence (7.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (73 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Groups
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Age
hi: उम्र

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: unknown
hi: अज्ञात

en: Social networks
hi: सामाजिक तंत्र

en: Categories
hi: वर्ग

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Country
hi: देश

en: Image
hi: चित्र

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: path
hi: पथ

en: Search keywords
hi: खोज का कीवर्ड

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Email
hi: ईमेल

en: Options
hi: विकल्प

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Score
hi: स्कोर

en: Location
hi: स्थान

en: Mode
hi: प्रकार

en: Advanced
hi: विकसित

en: Medium
hi: माध्यम

en: System
hi: प्रणाली

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Company
hi: कम्पनी

en: General
hi: सामान्य

en: Goal
hi: लक्ष्य

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: Top pages
hi: शीर्ष पृष्ठ

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Sources
hi: स्रोत

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: View user profile.
hi: प्रयोक्ता की रुपरेखा देखें।

en: Source
hi: स्रोत

en: Visitor
hi: आगंतुक

en: comment
hi: कमेन्ट

en: @user's picture
hi: @user का छायाचित्र

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Callback
hi: वापस कॉल करें

en: Contact form
hi: संपर्क फारम

en: language
hi: भाषा

en: Submission
hi: प्रस्तुति
