Intelligence (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (110 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: content
tr: içerik

en: Groups
tr: Gruplar

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Age
tr: Yaş

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Categories
tr: Kategoriler

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Country
tr: Ülke

en: Image
tr: Resim

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Modules
tr: Modüller

en: Section
tr: Bölüm

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: path
tr: yol

en: Search keywords
tr: Anahtar sözcükleri ara

en: Submitted by
tr: Gönderen

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Email
tr: E-posta

en: Options
tr: Seçenekler

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Page
tr: Sayfa

en: Module
tr: Modül

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Comment
tr: Yorum

en: Score
tr: Puan

en: Location
tr: Konum

en: Mode
tr: Kip

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Medium
tr: Orta

en: dimensions
tr: boyutlar

en: System
tr: Sistem

en: Phone
tr: Telefon

en: Company
tr: Şirket

en: General
tr: Genel

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Goal
tr: Hedef

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Top pages
tr: En çok ilgi görenler

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: filters
tr: filtreler

en: Flag
tr: İşaretle

en: City
tr: Şehir

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Key
tr: Anahtar

en: Tokens
tr: tokens

en: ago
tr: önce

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: Source
tr: Kaynak

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

en: Visitor
tr: Ziyaretçi

en: Team
tr: Takım

en: Website
tr: Web sitesi

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: comment
tr: yorum

en: Information
tr: Bilgi

en: Search engines
tr: Arama motorları

en: @user's picture
tr: @user kullanıcısının resmi

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Report settings
tr: Rapor seçenekleri

en: Subscribed
tr: Üye olunmuş

en: Page path
tr: Sayfa yolu

en: custom
tr: özel

en: field
tr: alan

en: Update settings
tr: Güncelleme ayarları

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Landing page
tr: Açılış sayfası

en: Analytics
tr: Analitik (Analytics)

en: Admin
tr: Yönetim

en: View comment
tr: Yorumu görüntüle

en: Dashboard
tr: Pano

en: Bio
tr: Özgeçmiş

en: Callback
tr: Geri dönüş

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: Contact form
tr: İletişim formu

en: language
tr: dil

en: Add event
tr: Olay ekle

en: Location type
tr: Konum türü

en: Submission
tr: Gönderim

en: Landing pages
tr: Açılış sayfaları

en: Click on social sharing widget
tr: Sosyal paylaşım aracına tıklayın
