Intelligence (7.x-2.0-beta1) - en to ar translation catalogue (113 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Item
ar: عنصر

en: content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Organic groups
ar: مجموعات

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Age
ar: العمر

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: unknown
ar: مجهول

en: Tags
ar: وسوم

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Categories
ar: التصنيفات

en: view
ar: عرض

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Number
ar: رقم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Country
ar: الدولة

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Modules
ar: الوحدات

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Event
ar: الحدث

en: path
ar: مسار

en: Search keywords
ar: الكلمات المفتاحية للبحث

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Submitted by
ar: تم الإرسال من طرف

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Options
ar: الخيارات

en: All
ar: الكل

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Page
ar: الصفحة

en: Module
ar: الوحدة

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Comment
ar: التعليق

en: Score
ar: الدرجة

en: Location
ar: الموضع

en: Mode
ar: النمط

en: Advanced
ar: متقدم

en: Medium
ar: متوسط

en: System
ar: النظام

en: Terms
ar: المصطلحات

en: General
ar: عام

en: Events
ar: الفعاليات

en: Goal
ar: هدف

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: Top pages
ar: أشهر الصفحات

en: Filters
ar: المرشحات

en: Key
ar: المفتاح

en: Sources
ar: المصادر

en: Browser
ar: المتصفّح

en: View user profile.
ar: عرض ملف المستخدم.

en: Source
ar: المصدر

en: People
ar: الأشخاص

en: Visitor
ar: الزائر

en: Standard
ar: معياري

en: details
ar: تفاصيل

en: comment
ar: تعليق

en: Submissions
ar: الإرسالات

en: Information
ar: معلومات

en: Form
ar: النموذج

en: Debug
ar: تنقيح

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Reports
ar: التقارير

en: Subscribed
ar: مشترك

en: Page path
ar: مسار الصفحة

en: field
ar: حقل

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: View comment
ar: عرض التعليق

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Visitors
ar: الزوار

en: Contact form
ar: استمارة الاتصال

en: language
ar: اللغة

en: Top visitors
ar: أهم الزوار

en: Add event
ar: إضافة حدث

en: Submission
ar: إرسال

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات
