Intelligence (7.x-2.0-beta1) - en to cy translation catalogue (97 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Item
cy: Eitem

en: content
cy: cynnwys

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Age
cy: Oed

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Tags
cy: Tagiau

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Categories
cy: Categorïau

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Number
cy: Rhif

en: - None -
cy: - Dim -

en: Country
cy: Gwlad

en: Image
cy: Delwedd

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Time
cy: Amser

en: View
cy: Gweld

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: path
cy: llwybr

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Options
cy: Dewisiadau

en: All
cy: I gyd

en: Submitted
cy: Wedi ei gyflwyno

en: Page
cy: Tudalen

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Comment
cy: Sylw

en: Score
cy: Sgôr

en: Location
cy: Lleoliad

en: Mode
cy: Modd

en: Advanced
cy: Uwch

en: Medium
cy: Canolig

en: Phone
cy: ffôn

en: Company
cy: Cwmni

en: General
cy: Cyffredinol

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Referrer
cy: Cyfeiriwr

en: Top pages
cy: Tudalennau ar y brig

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: filters
cy: hidlwyr

en: City
cy: Tref

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Full name
cy: Enw llawn

en: Key
cy: Allwedd

en: Sources
cy: Ffynonellau

en: View user profile.
cy: Gweld proffil defnyddiwr

en: People
cy: Pobl

en: Visitor
cy: Ymwelydd

en: details
cy: manylion

en: comment
cy: sylw

en: Storage
cy: Storfa

en: Submissions
cy: Cyflwyniadau

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Information
cy: Gwybodaeth

en: @user's picture
cy: Darlun @user

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: Reports
cy: Adroddiadau

en: field
cy: maes

en: User roles
cy: Swyddogaethau defnyddiwr

en: Rating
cy: Amcangyfrif

en: Admin
cy: Gweinydd

en: Contact form
cy: Ffurflen gyswllt

en: language
cy: iaith

en: Top visitors
cy: Prif ymwelwyr
