Intelligence (7.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (142 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Item
he: פריט

en: content
he: תוכן

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Organic groups
he: קבוצות אורגניות

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Age
he: גיל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: unknown
he: אחר

en: Tags
he: תגיות

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Categories
he: קטגוריות

en: view
he: צפיה

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Number
he: מספר

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: Modules
he: רכיבים

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Event
he: אירוע

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: path
he: נתיב

en: Search keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Organic Groups
he: קבוצות אורגניות

en: Email
he: דוא"ל

en: Options
he: אפשרויות

en: All
he: הכל

en: Submitted
he: נשלח

en: Page
he: דף

en: Module
he: מודול

en: To
he: אל

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: From
he: מאת

en: Comment
he: תגובה

en: Score
he: ניקוד

en: Location
he: מיקום

en: Flickr
he: פליקר

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Advanced
he: מתקדם

en: Medium
he: בינוני

en: System
he: מערכת

en: Phone
he: טלפון

en: Terms
he: מונחים

en: Company
he: חברה

en: General
he: כללי

en: Events
he: אירועים

en: Goal
he: יעד

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Referrer
he: כתובת מקור

en: Top pages
he: עמודים מובילים

en: Filters
he: מסננים

en: filters
he: מסננים

en: City
he: עיר

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Full name
he: שם מלא

en: Key
he: מפתח

en: Facebook
he: פייסבוק

en: ago
he: לפני

en: Sources
he: מקורות

en: Browser
he: דפדפן

en: View user profile.
he: צפיה בפרופיל משתמש

en: Source
he: מקור

en: Picasa
he: פיקסה

en: People
he: משתמשים

en: Visitor
he: אורח

en: Standard
he: רגיל

en: details
he: פרטים

en: comment
he: תגובה

en: Storage
he: אחסון

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Information
he: מידע

en: Authors
he: מחברים

en: 4 hours
he: 4 שעות

en: Form
he: טופס

en: Debug
he: אתר באגים

en: @user's picture
he: התמונה של @user

en: Preset
he: קבוע מראש

en: Organization
he: ארגון

en: User profile
he: פרופיל משתמש

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Reports
he: דוחות

en: Report settings
he: הגדרות דיווח

en: Page path
he: נתיב הדף

en: Twitter
he: טוויטר

en: field
he: שדה

en: Update settings
he: עדכון הגדרות

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User roles
he: תפקידי משתמש

en: Rating
he: דירוג

en: Debug mode
he: מצב איתור באגים

en: YouTube
he: יוטיוב

en: Admin
he: מנהל

en: View comment
he: הצגת תגובה

en: Vimeo
he: וימאו

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Visitors
he: גולשים

en: Contact form
he: טופס יצירת קשר

en: language
he: שפה

en: Top visitors
he: חברים מובילים

en: refresh
he: רענון

en: LinkedIn
he: לינקדין

en: Published date
he: תאריך פרסום

en: - Default -
he: - ברירת המחדל -

en: Google+
he: גוגל פלוס
