Intelligence (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (132 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Item
it: Elemento

en: content
it: contenuto

en: Groups
it: Gruppi

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Age
it: Età

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: unknown
it: sconosciuto

en: Tags
it: Etichette

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Categories
it: Categorie

en: view
it: mostra

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Number
it: Numero

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Country
it: Paese

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Modules
it: Moduli

en: Section
it: Sezione

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Event
it: Evento

en: path
it: percorso

en: Search keywords
it: Chiavi di ricerca

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Submitted by
it: Inviato da

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: hours
it: ore

en: Submitted
it: Inserito

en: Page
it: Pagina

en: Module
it: Modulo

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Comment
it: Commento

en: Score
it: Punteggio

en: Location
it: Posizione

en: Mode
it: Modalità

en: Advanced
it: Avanzate

en: Medium
it: Medio

en: dimensions
it: dimensioni

en: System
it: Sistema

en: Phone
it: Telefono

en: Terms
it: Termini

en: Company
it: Azienda

en: General
it: Generale

en: Goal
it: Obbiettivo

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Top pages
it: Pagine più viste

en: Filters
it: Filtri

en: filters
it: filtri

en: Flag
it: Contrassegno

en: City
it: Città

en: Phone number
it: Telefono

en: Full name
it: Nominativo

en: Gender
it: Sesso

en: Key
it: Chiave

en: Tokens
it: Token

en: Sources
it: Sorgenti

en: View user profile.
it: Visualizza il profilo dell'utente.

en: Source
it: Sorgente

en: People
it: Persone

en: Visitor
it: Visitatore

en: details
it: dettagli

en: comment
it: commento

en: Storage
it: Archiviazione

en: Submissions
it: Inserimenti

en: Information
it: Informazioni

en: Search engines
it: Motori di ricerca

en: @user's picture
it: Ritratto di @user

en: Not configured
it: Non configurato

en: Organization
it: Organizzazione

en: User profile
it: Profilo utente

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Custom options
it: Opzioni personalizzate

en: Reports
it: Resoconti

en: Report settings
it: Impostazioni report

en: Page path
it: Percorso pagina

en: custom
it: personalizzato

en: field
it: campo

en: Update settings
it: Aggiorna impostazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Landing page
it: Pagina di destinazione

en: Analytics
it: Analisi

en: View comment
it: Visualizza commento

en: Are you sure you want to delete @name?
it: Sicuro di voler elimionare @name?

en: Description of the attribute.
it: Descrizione dell'attributo.

en: Visitors
it: Visitatori

en: Contact form
it: Form contatti

en: language
it: lingua

en: Top visitors
it: Visitatori più presenti

en: Title override
it: Sovrascrittura del titolo

en: Add event
it: Aggiungi evento

en: Location type
it: Tipo Posizione

en: TODO.
it: TODO

en: Entity types
it: Tipi di entità
