Intelligence (7.x-2.0-beta1) - en to kn translation catalogue (104 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Age
kn: ಪ್ರಾಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Extensions
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಟೆನ್ಶನ್‍ಗಳು

en: To
kn: ಗೆ

en: Contacts
kn: ಸಂಪರ್ಕವಿಳಾಸಗಳು

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: source
kn: ಆಕರ

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Browser
kn: ವೀಕ್ಷಕ

en: View user profile.
kn: ಸದಸ್ಯರ ಪರಿಚಯವನ್ನು ನೋಡಿ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: id
kn: ಐಡಿ

en: People
kn: ಜನರು

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: details
kn: ವಿವರಗಳು

en: comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Authors
kn: ಲೇಖಕರು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Not configured
kn: ಸಂರಚಿತವಾಗಿರದ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Screen
kn: ತೆರೆ

en: Subscribed
kn: ಚಂದಾದಾರಗೊಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Rating
kn: ರೇಟಿಂಗ್

en: Domain name
kn: ಡೊಮೈನ್‌ ಹೆಸರು

en: Callback
kn: ಕಾಲ್‍ಬ್ಯಾಕ್

en: keyword
kn: ಕೀಲಿಪದ

en: time
kn: ಸಮಯ

en: Initiated
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಯಿತು
