Intelligence (7.x-2.0-beta1) - en to mr translation catalogue (74 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: content
mr: मजकूर

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Age
mr: वय

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: unknown
mr: अज्ञात

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Number
mr: अंक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: 1 hour
mr: एक तास

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Location
mr: स्थळ

en: Flickr
mr: फ्लिकर

en: sources
mr: स्त्रोत

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: General
mr: साधारण

en: Referrer
mr: शिफारसदार

en: Sources
mr: स्त्रोत

en: View user profile.
mr: सदस्याबद्दल माहिती पहा

en: People
mr: लोक

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: details
mr: विस्तृत विवरण

en: comment
mr: प्रतिक्रिया

en: @user's picture
mr: @userचे चित्र

en: Reports
mr: अहवाल

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Rating
mr: श्रेणी

en: Admin
mr: व्यवस्थापक

en: Contact form
mr: संपर्क अर्ज

en: language
mr: भाषा
