Intelligence (7.x-2.0-beta2) - en to da translation catalogue (174 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Item
da: Element

en: content
da: indhold

en: Groups
da: Grupper

en: Author
da: Forfatter

en: Organic groups
da: Organiske grupper

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Age
da: Alder

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: page
da: side

en: more
da: mere

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: unknown
da: ukendt

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Categories
da: Kategorier

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Number
da: Antal

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: Image
da: Billede

en: Multiple
da: Flere

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Modules
da: Moduler

en: Section
da: Sektion

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Event
da: Begivenhed

en: 1 hour
da: 1 time

en: path
da: sti

en: Search keywords
da: Søgeord

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Submitted by
da: Indsendt af

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Utility
da: anvendelighed

en: Organic Groups
da: Organiske grupper

en: Email
da: E-mail

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: hours
da: timer

en: Submitted
da: Indsendt

en: Page
da: Side

en: Module
da: Modul

en: Extensions
da: Udvidelser

en: To
da: Til

en: Contacts
da: Kontakter

en: From
da: Fra

en: Comment
da: Kommentar

en: Score
da: Karakter

en: Location
da: Lokation

en: Mode
da: Tilstand

en: sources
da: kilder

en: Advanced
da: Avanceret

en: dimensions
da: dimensioner

en: Phone
da: Telefon

en: Terms
da: Ord

en: Company
da: Virksomhed

en: General
da: Generelt

en: Events
da: Begivenheder

en: Goal
da: Mål

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Referrer
da: Henviser

en: Top pages
da: Populære sider

en: Clicks
da: Klik

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Filters
da: Filtre

en: Order
da: Rækkefølge

en: Ops
da: Operationer

en: Position
da: Placering

en: filters
da: filtre

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Property
da: Egenskab

en: City
da: By

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Full name
da: Fulde navn

en: Gender
da: Køn

en: Key
da: Nøgle

en: Tokens
da: Symboler

en: source
da: kilde

en: API key
da: API-nøgle

en: Secret key
da: Hemmelig nøgle

en: ago
da: siden

en: Sources
da: Kilder

en: View user profile.
da: Vis brugerprofil.

en: Source
da: Kilde

en: Select List
da: Valgliste

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: People
da: Personer

en: Visitor
da: Besøgende

en: details
da: detaljer

en: comment
da: kommentar

en: Storage
da: Lagring

en: Submissions
da: Indsendelser

en: Webform
da: Webformular

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
da: Marker dette hvis du ønsker at brugeren skal kunne vælge flere værdier.

en: Authors
da: Forfattere

en: 4 hours
da: 4 timer

en: Form
da: Formular

en: Sections
da: Sektioner

en: @user's picture
da: @users billede

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: 12 hours
da: 12 timer

en: Organization
da: Organisation

en: Telephone
da: Telefon

en: Interests
da: Interesser

en: 24 hours
da: 24 timer

en: User profile
da: Brugerprofil

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Custom options
da: Tilrettede valgmuligheder

en: Reports
da: Rapporter

en: Submission date
da: Oprettelsesdato

en: Report settings
da: Indstillinger for rapporter

en: Subscribed
da: Tilmeldt

en: Page path
da: Sidesti

en: Campaigns
da: Kampagner

en: custom
da: tilpasset

en: field
da: felt

en: Update settings
da: Opdatér indstillinger

en: Entity type
da: Entity-type

en: User roles
da: Brugerroller

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Add attribute
da: Tilføj attribut

en: Admin
da: Administration

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: View comment
da: Vis kommentar

en: Are you sure you want to delete @name?
da: Ønsker du at slette @name?

en: Description of the attribute.
da: Beskrivelse af attribut.

en: Visitors
da: Besøgende

en: Form type
da: Formulartype

en: Contact form
da: Kontaktformular

en: language
da: sprog

en: Top visitors
da: Hyppige brugere

en: refresh
da: opdatér

en: Name of the item
da: Elementets navn

en: Title override
da: Tilsidesæt titel

en: Published date
da: Udgivelsesdato

en: Sort By
da: Sortér efter

en: static
da: statisk

en: start date
da: startdato

en: end date
da: slutdato

en: Pageviews
da: Sidevisninger

en: You do not have any Mailchimp lists defined.
da: Du har ingen Mailchimp lister defineret.

en: Entity id
da: Entity ID

en: Configure your account, profiles, and reports.
da: Konfigurér din konto, profiler og rapporter.

en: - Default -
da: - Standard -

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Could not get valid Mailchimp API object
da: Kunne ikke hente et gyldigt Mailchimp API objekt
