Intelligence (7.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (104 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: view
fa: مشاهده

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Number
fa: عدد

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: Image
fa: تصویر

en: Multiple
fa: چندین

en: Category
fa: دسته

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Search keywords
fa: جستجوی کلید کلمه‌ها

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Module
fa: ماژول

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Comment
fa: نظر

en: Score
fa: امتیاز

en: Location
fa: مکان

en: Mode
fa: سبک

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Medium
fa: متوسط

en: Id
fa: هویت

en: System
fa: سیستم

en: General
fa: عمومی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Referrer
fa: ارجاع دهنده

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Filters
fa: صافیها

en: Order
fa: سفارش

en: Position
fa: موقعیت

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Property
fa: ویژگی

en: City
fa: شهر

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Gender
fa: جنسیت

en: Key
fa: کلید

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Sources
fa: منابع

en: Browser
fa: مرورگر

en: View user profile.
fa: مشاهده نمایه کاربر.

en: Source
fa: منبع

en: People
fa: افراد

en: Standard
fa: استاندارد

en: comment
fa: نظر

en: Information
fa: اطلاعات

en: Form
fa: ورقه

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Keyword
fa: کلید کلمه

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: field
fa: میدان

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Rating
fa: درچه دادن

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: View comment
fa: مشاهده نظر

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان

en: Contact form
fa: ورقه تماس

en: language
fa: زبان
