Intelligence (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (232 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Item
uk: Елемент

en: content
uk: матеріал

en: Groups
uk: Групи

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Organic groups
uk: Органічні групи

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Age
uk: Вік

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: page
uk: сторінка

en: more
uk: ще

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: unknown
uk: невідомо

en: Tags
uk: Теґи

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Social networks
uk: Соціальні мережі

en: Categories
uk: Категорії

en: view
uk: переглянути

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Number
uk: Число

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Image
uk: Зображення

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: Modules
uk: Модулі

en: Section
uk: Розділ

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Event
uk: Подія

en: 1 hour
uk: 1 година

en: path
uk: шлях

en: Search keywords
uk: Ключові слова для пошуку

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Submitted by
uk: Відправив(а)

en: User
uk: Користувач

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Utility
uk: Допоміжні

en: Organic Groups
uk: Тематичні групи

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Options
uk: Опції

en: All
uk: Все

en: hours
uk: годин(и)

en: Submitted
uk: Надіслано

en: Page
uk: Сторінка

en: Event type
uk: Тип події

en: Module
uk: Модуль

en: Extensions
uk: Додатки

en: To
uk: До

en: Contacts
uk: Контакти

en: From
uk: Від

en: Comment
uk: Коментар

en: Score
uk: Вага

en: Location
uk: Місце розташування

en: Mode
uk: Режим

en: sources
uk: джерела

en: Advanced
uk: Розширені

en: Medium
uk: Середній

en: dimensions
uk: розміри

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: System
uk: Система

en: Phone
uk: Телефон

en: Terms
uk: Терміни

en: Job Title
uk: Посада

en: Company
uk: Компанія

en: General
uk: Загальне

en: Events
uk: Події

en: Goal
uk: Мета

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Targets
uk: Цілі

en: Referrer
uk: Джерело

en: Top pages
uk: Популярні сторінки

en: Clicks
uk: Переходи

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Filters
uk: Фільтри

en: Order
uk: Послідовність

en: Ops
uk: Дії

en: Position
uk: Позиція

en: refresh data
uk: обновити

en:  ago
uk:  тому

en: filters
uk: фільтри

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Flag
uk: Встановити прапор

en: Property
uk: Властивість

en: City
uk: Місто

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: sort
uk: сортування

en: Full name
uk: Повна назва

en: Gender
uk: Стать

en: Key
uk: Ключ

en: Tokens
uk: Замінники

en: source
uk: джерело

en: API key
uk: Ключ API

en: Secret key
uk: Секретний ключ

en: ago
uk: тому

en: Sources
uk: Джерела

en: Browser
uk: Браузер

en: View user profile.
uk: Переглянути профіль користувача.

en: Source
uk: Джерело

en: Select List
uk: Список

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: People
uk: Люди

en: Visit
uk: Відвідати

en: Visitor
uk: Відвідувач

en: Scoring
uk: Оцінювання

en: Website
uk: Веб-сайт

en: external
uk: зовнішній

en: Standard
uk: Стандарт

en: details
uk: подробиці

en: comment
uk: коментар

en: Storage
uk: Сховище

en: Submissions
uk: Надсилання

en: Webform
uk: Вебформа

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
uk: Щоб дозволити користувачеві обирати декілька значень, поставте тут позначку.

en: Information
uk: Відомості

en: Authors
uk: Автори

en: 4 hours
uk: 4 години

en: Form
uk: Форма

en: Debug
uk: Зневадження

en: Search engines
uk: Пошукові системи

en: Authenticate
uk: Автентифікація

en: Sections
uk: Розділи

en: @user's picture
uk: Картинка користувача @user.

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: Preset
uk: Попередня установка

en: Family name
uk: Прізвище

en: Organization
uk: Організація

en: Telephone
uk: Телефон

en: Interests
uk: Інтереси

en: 24 hours
uk: 24 години

en: Field Type
uk: Тип поля

en: NONE
uk: немає

en: User profile
uk: Профіль користувача

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Screen
uk: Екран

en: Custom options
uk: Налаштовувані параметри

en: Reports
uk: Звіти

en: Report settings
uk: Налаштування звітів

en: Subscribed
uk: Підписано

en: Page path
uk: Шлях сторінки

en: Campaigns
uk: Кампанії

en: Impressions
uk: Покази

en: custom
uk: інший

en: Twitter
uk: Твітер

en: field
uk: поле

en: Update settings
uk: Оновити налаштування

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Landing page
uk: Цільова сторінка

en: report
uk: звіт

en: Domain name
uk: Назва домену

en: Add attribute
uk: Додати атрибут

en: Analytics
uk: Аналітика

en: Admin
uk: Адмін

en: data
uk: дані

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: View comment
uk: Переглянути коментар

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Are you sure you want to delete @name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити @name?

en: Description of the attribute.
uk: Опис атрибуту.

en: Thank you page
uk: Сторінка подяки

en: Callback
uk: Зворотний виклик

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: Contact form
uk: Контактна форма

en: language
uk: мова

en: Top visitors
uk: Активні відвідувачі

en: refresh
uk: оновити

en: Last 24 hours
uk: Останні 24 години

en: keyword
uk: ключове слово

en: Title override
uk: Перезапис заголовку

en: Add event
uk: Додати подію

en: time
uk: час

en: Published date
uk: Дата публікації

en: Sort By
uk: Впорядкувати за

en: static
uk: статично

en: Location type
uk: Тип місця розташування

en: requests
uk: запитів

en: Given name
uk: Дане ім'я

en: Form id
uk: Ідентифікатор форми

en: Pageviews
uk: Перегляди сторінок

en:  - None -
uk:  - Немає -

en: Entity id
uk: Id сутності

en: Submission
uk: Надсилання

en: - Default -
uk: - Усталено -

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Subscribe form
uk: Форма підписки

en: Engagement
uk: Участь

en: Mobile device
uk: Мобільний пристрій

en: Vector
uk: Вектор

en: Segment
uk: Сегмент

en: of @bundle-key %name
uk: від @bundle-key %name

en: If you need to filter for multiple values, either add multiple events or use the "Entity is of bundle" condition instead.
uk: Якщо потрібно фільтрувати за декількома значеннями, або додайте декілька подій або використовуйте умову "Сутність входить в пакет"

en: The @bundle %bundle of %entity_type is not known.
uk: @bundle %bundle від %entity_type не відомий.

en: Scalar
uk: Скалярний

en: Selectable
uk: Вибирається

en: OS
uk: ОС

en: Known
uk: Відомо

en: Are you sure you want to delete @title?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити @title?

en: submission
uk: надсилання

en: Google Profile
uk: Профіль Google
