Intelligence (7.x-2.0-beta2) - en to el translation catalogue (136 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: content
el: ύλη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Age
el: Ηλικία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: view
el: προβολή

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Image
el: Εικόνα

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Modules
el: Μονάδες

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Event
el: Συμβάν

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: path
el: διαδρομή

en: Search keywords
el: Αναζήτηση λέξεις κλειδιών

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Options
el: Επιλογές

en: All
el: Όλες

en: hours
el: ώρες

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Page
el: Σελίδα

en: Module
el: Μονάδα

en: To
el: Προς

en: Contacts
el: Επαφές

en: From
el: Από

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Mode
el: Τρόπος

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Medium
el: Μέσο

en: System
el: Σύστημα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Company
el: Εταιρία

en: General
el: Γενικά

en: Events
el: Γεγονότα

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Top pages
el: Δημοφιλέστερες σελίδες

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Position
el: Θέση

en:  ago
el:  πριν

en: filters
el: φίλτρα

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: City
el: Πόλη

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Gender
el: Γένος

en: Key
el: Κλειδί

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Sources
el: Πηγές

en: Browser
el: Περιηγητής

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: Source
el: Πηγή

en: Select List
el: Λίστα Επιλογής

en: People
el: Χρήστες

en: Visit
el: Επίσκεψη

en: Visitor
el: Επισκέπτης

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Standard
el: Βασικό

en: details
el: λεπτομέρειες

en: comment
el: σχόλιο

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Information
el: Πληροφορίες

en: 4 hours
el: 4 ώρες

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Search engines
el: Μηχανές αναζήτησης

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Reports
el: Αναφορές

en: Report settings
el: Ρυθμίσεις αναφοράς

en: field
el: πεδίο

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Debug mode
el: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: View comment
el: Προβολή σχολίου

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Are you sure you want to delete @name?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε το @name;

en: Callback
el: Επιστροφή κλήσης

en: Visitors
el: Επισκέπτες

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: language
el: γλώσσα

en: Top visitors
el: Δημοφιλέστεροι επισκέπτες

en: Title override
el: Παράκαμψη τίτλου

en: Sort By
el: Ταξινόμηση κατά
